12 GB RAM’lı Galaxy S10

Hatırlayacağınız üzere dün paylaşmış olduğumuz haber ile birlikte Samsung’un 4 farklı Galaxy S10 modeli üzerinde çalıştığını söylemiştik. Hatta yapılan sızıntıyla birlikte Samsung’un amiral gemisinin 12 GB RAM‘lı bir versiyonu da gözler önüne serilmişti.

12 GB RAM’lı Galaxy S10 modelinden kötü haber!

Samsung her geçen yıl RAM sayısını artırarak kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bu yılda benzer bir yol sergileyeceği tahmin edilen Samsung‘un 12 GB RAM’lı bir akıllı telefonu ile de geleceği son haftalarda bir hayli konuşuluyordu. Geçtiğimiz saatlerde yayınlanan rapor ile birlikte 12 GB RAM‘lı Galaxy S10 modelinin büyük ihtimalle gelmeyeceği iddia edildi.

12 GB RAM’ın Samsung için bir hayli maliyetli olacağı ön görülüyor. Şöyle bir baktığımızda ise yenilenen tasarımı ile birlikte S10′da ekran çerçeveleri kaldırılarak, ön kamera ekranın içine entegre edilecek.

Böylece çerçevesiz ekran tasarımına geçiş yapacak olan Samsung’un yeni amiral gemisi, geçen seneki modellere göre üretim maliyeti daha fazla olacak. Eğer Samsung 12 GB RAM‘lı modeli de kullanıcılara sunacak olursa, bu modelin fiyatının da 1000-1100 dolar seviyesini aşacağı tahmin ediliyor.

Dolayısıyla bu etiket fiyatı Samsung‘un satış rakamlarını yarı yarı düşüreceği için, Galaxy Note 9 ile kullanıcılara sunulan 8 GB RAM kapasitesi aynı şekilde yeni nesil amiral gemisinde de sunulacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Galaxy S10

Ayrıca yayınlanan raporda Samsung’un rakipleri, 10 GB RAM‘lı telefonlarını çoktan piyasaya sürdüler. Eğer Samsung’da buna karşı bir hamle yapacak olursa, doğal olarak artan maliyetleri de göz ardı etmek zorunda.

Serinin onuncu yılının şerefine oldukça özel bir telefon ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlayan Samsung, ekrana gömülü kamera ve ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörleri gibi en son teknolojileri kullanıcılarına sunmak istiyor.

Son olarak ise yayınlanan raporda 12 GB RAM kapasitesinin 8 GB RAM‘ın sergilemiş olduğu performans ile neredeyse yakın bir performans sergilediği de belirtiliyor. Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Bir cevap yazın